Let´s Gold Coridor

LP vinyl (2011)
LP (limitovaná edice zlatého vinilu – 275 kusu)
při koupi LP stažení mp3 zdarma

LP (gold vinyl limited edition of 275 units) Let’s Gold Corridor
Buy LP + free MP3s version = 250 kč2Tra50,-kc LP je ke koupi u

Track list:

Strana A:

1. Ahoj (Intro)

2. Adam

3. Srdícko

4. Zád

5. Bojkot

6. Disco Disasters

Strana B:

1. Young & Innocent

2. Strážná Vež

3. Miluji Te

4. Nine Lives

5. Konák

6. We Are Bizzare

promo text CZ
promo text ENG

Let’s Gold Corridor je název debutové dlouhohrající desky (limitované edice zlatého vinylu: 275 kusu) slezsko-valašské skupiny I LOVE 69 POPGEJU, která vyjde v polovine ledna 2011. Dvanáct skladeb ve vinylové verzi, 13 ve verzi digitální, shrnujících jejich predchozí kariéru, vychází pod hlavickou jejich vlastní Vole Love Production s distribucí na Malarie Record Labelu. Materiál byl nahrán behem dvou let v improvizovaných studiích prevážne v Ostravě, ve Valašské Bystřici a na Stanici v Žilině. Desku zmixoval a zmastroval Don Mirvald (JackJack).

Duo Jakub Adamec a Pavel Pernický ve své tvorbe prekracuje hranice mezi hudbou a výtvarným umením. Audio-vizuální, fyzický a barevný disko-punk plus vecne cerstvý campingový dekadancefloor. Podklady z kláves pumpují ruznou rychlostí v rozlišných stylech mixu disko a punku, country a náboženské muziky, elektro s cirkusem, vše s dodatkem hravosti, neodolatelného narcismu, úpadkovosti a špinavosti. Energii a intenzitu, kterou vyzarují na svých živých vystoupeních a která je jejich poznávacím znamením, se snažili zachytit a predat na své debutové nahrávce, která se narozdíl od predešlých EP konecne dockala dopracování detailu až do konce.
Duet obcas spolupracuje s Petrem Markem (režisér, Midi Lidi aj.), který se také na albu objevuje jako host v nekolika skladbách. Neoddelitelnou vizuální složku má na starost dvorní VJ Magda Janczuk.

Skupina poprvé vystupuje ješte jako Popgeji v roce 2001 na rodném Valašsku. Dále pokracuje pod názvem 69 Popgeju a novou kapitolu zacíná psát v roce 2005 v Ostrave už jako I Love 69 Popgeju. Po roce vydatného koncertování práce ovocuje vydáním 4-písnového EP „As Long as the Pump is pumpin, so Long as the Bassdrum is going“ na vlastní znacce Vole Love Production. V roce 2008 na polském labelu By?em Kobieta Records vydávají „Przeklete EP VOLE LOVE Production“ se zpokrevnenými kapelami Like She a Marius Konvoj a letos ochutnávkové free download EP „Rozprostírej Dobro EP“, které je ke stažení na diycore.net. Popgejové jsou pionýri art trashového závanu pricházejícího z východu.

„… jsou na pohled banda nadržených šílencu na tripu, ve skutecnosti se jedná o multižánrový, propracovaný umelecký projekt. Zaradili se do kategorie Nezaraditelné. Jejich koncerty jsou performance, láska je sprostá, kostýmy se svlékají, tekutiny stríkají. Must see!”
(pozvánka na Itch my Hahaha, 2009)

„Creepy Teepee 09. Moje první živá zkušenost s touhle kapelou. Perveznejší elektropunk se nerodí nikde jinde na svete. Jenom v Ostrave. Klávesák s konskou hlavou na hrudi a polonahej blázen s cédéckem na krku sjíždej riffy ze starejch pocítacovejch her a do toho rvou: „Ahoj, ahoj… “ Divil sem se. Ale fakt me to chytlo. Já sem tancoval, bavil se a smál! A nešlo s tim prestat. Proste v sobe neco maj. Vobnažujou naše podvedomý zvírecí choutky a nutej nás zahodit zábrany. Po tretí písnicce sem mel chut se svlíknout, pomazat se hovnama a recitovat Žácka. Freud by mel z Popgeju VELKOU radost.”
(mojepole.blogspot.com, 2009)

Popgejové za sebou mají přes 100 koncertu po Cesku, Slovensku, Polsku, Nemecku a Madarsku. Koncertovali napr. s Final Fantasy, Felixem Kubinem, Kevinem Blechdom ad.
Loni byli vyhlášeni nejzajímavejším projektem souteže Malá Alternativa 2009.
Po dvouleté hybernaci, vyvolané dokoncením desky a metamorfózou ze studentu na dospelost, kdy koncertovali pouze sporadicky, se tento vlak znovu rozjíždí a zastaví až ve stanici Fuck.
Na začátek roku 2011 pripravují promo koncerty k propagaci svého debutového LP.

Kdyby William Wallace ve finální scéne Braveheartu zarval jako své poslední slovo: „Popgejuuu!” znamenalo by to úplne to samé jako „Svobodu!”, protože PeeGee’s to cítí srdíckama, to je pro ne nejzákladnejší. Nebojí se jít vlastní cestou, tvorit své trendy a to z nich ciní originální zjev na ceské nezávislé scéne a pojem nového undergroundu.

„Experiment, který vyšel z chránené krajinné kemping oblasti, pop vztycený prst.”
(Maxim Horowitz, Dezinfetamin c.3, 2010)

Skladby Popgeju jsou soucástí nekolika kompilací (Swim Wiz Drunk Krill Girl francouzského labelu Pink Poseidon Rejects v letošním roce, českých Valmez 2009, TAMTO pelné CD 101 nebo polské Strefa AV).

„Mirek Kyšák: Měl jsi vloni nějaký kulturní zážitek, který by tě opravdu „posadil na zadek”?
Petr Marek: „Jednoznacne kapelu IL69P, která je shodou okolností z Valmezu! A shodou okolností jsem tu s ní byl minulý týden, protože jsem se z fanouška nyní propracoval na občasného externího bubeníka. To je něco co spojuje hudbu, divadlo i výtvarno a sociálno v jednom, je to pro mě velký Gesamtkunstwerk plný krásné dojímající stupidity s jasnými živými kořeny. Cistá energie, punk bez kytar. Když slyším jejich refrén „Do kostela s tebou nikdy nepudu, haleluja!”, mám katarzi.”
(casopis Oponka, 2008)

Distribuce/distribution:

Malarie Record label: malariepunk@seznam.cz
Vole Love Production: volelove@ilove69popgeju.net

Music
I Love 69 Popgejů
Contact